Uudised

eda

Toimub juba 8. suitsusauna nädal

Head suitsusaunahuvilised, sel aastal toimub Haanjamaa suitsusauna nädal juba kaheksandat korda. Traditsiooniliselt on võimalik osa saada erinevatest suitsusauna teemalistest töötubadest, saunast ja saunakultuurist endast, suvõtarõst ning paljust muust. Loe täpsemalt sündmuse programmi lehelt ja anna oma tulekust märku!

kerli

Talve tervitamine Mooska suitsusaunas

Laulja Kerli Kõiv käis Mooska talus suitsusaunaga tutvust tegemas.

iho

Tulekul on juba järjekorras 7. suitsusaunanädal

Head suitsusaunahuvilised, sel aastal toimub Haanjamaa suitsusauna nädal juba seitsmendat aastat järjest. Traditsiooniliselt on võimalik osa saada erinevatest suitsusauna teemalistest töötubadest, saunast ja saunakultuurist endast, suvõtarõst ning paljust muust. Loe täpsemalt sündmuse programmi lehelt ja anna oma tulekust teada!

2016 esimene saunapäev. Foto: Birgit Pettai

VI Haanjamaa suitsusauna nädala pildid

Vaata suitsusaunanädala pilte Haanjamaa Elu Facebooki lehelt. Siin piltide arhiivi alt saad lingid ka varasemate aastate sündmuse piltidele. Meenuta rõõmuga!

suvetare2016

Sel pühapäeval Haanjas taas Suvetare

Pühapäeval, 14. augustil kell 11-13 kutsuvad Haanja naised ja mehed Haanjamaa suitsusaunanädala raames kõiki Suvetarre Suurel Munamäel. Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, mekitakse lõkkel valmistatud rooga.

iloodak

Suitsusauna nädala raames toimub Plaksi külas taas Iloõdak

Reedel, 12. augustil algusega kell 19 toimub Haanjamaa VI suitsusauna nädala raames Plaksi külas traditsiooniline kontsertõhtu “Iloõdak”, kus üles astuvad Mari Kalkun ja mitmed noored muusikud.

pilt

Haanimaa VI suidsusanna nätäl

Tere suidsusannapere ja huviline! 11.-14. augustil 2016 on jällegi tulemas meie traditsiooniline Haanimaa Suidsusanna Nätäl. Kava toorik on valmis ja mõnevõrra veel täieneb, aga programmi alt on see juba ilusasti nähtav. HSN korraldamisel saad ka sina abiks olla: 1) Olles korraldusmeeskonnas – palun võta ühendust eha.veeroja@gmail.com. 2) Vaata palun oma ümbruskonnas ringi – kas on veel mõni suitsusaun… read more »

Mõniste Päkapikumaa kutsub suitsusauna!

2015. aastal on Päkapikumaa Mõnistes avatud 9.-12. detsembril. Seekord kutsutakse suitsusauna! Lõuna-Eesti  mitme tuhane aasta vanune suitsusauna traditsioon on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Üks  selline väga vana ja auväärne saun asub  Mõniste muuseumis ja koos saame heita pilgu sauna suitsusesse hämarusse. Vanad saunajutud on täis kummalisi tegelasi. Suitsusaun on nende päriskodu ja seal nad Teid ootavadki, et soovida Teile head leili!  Päkapikkudega koos… read more »

Täna algas Haanjamaal traditsiooniline suitsusaunanädal

6.-9. augustini toimub Haanjamaal juba viies suitsusaunanädal. Saunasõbrad saavad ise kütta sauna, võtta osa sauna töötubadest, kuulata saunalugusid ja head „stepslivaba“ muusikat. Oodatud on kõik sauna ja kohaliku pärimuse huvilised, kes soovivad tutvuda traditsiooniliste suitsusauna tavade, tarkuste ning tervistava mõjuga. „Haanjamaa suitsusaunade omanikud on uhked oma saunadele ja jagavad rõõmuga oma saunaelamusi, uskumusi, kombeid, oskusi ja… read more »

Sauna aken vihtadega

V Haanjamaa suitsusauna nädala programm on selgunud

Head suitsusaunahuvilised, tänavu toimub Haanjamaa suitsusauna nädal juba viiendat aastat järjest. Traditsiooniliselt on võimalik osa saada erinevatest suitsusauna teemalistest töötubadest, saunast ja saunakultuurist endast, suvõtarõst ning paljust muust. Loe täpsemalt sündmuse programmi lehelt ja anna oma tulekust teada!