2016

piltVI Haanimaa suidsusanna nätäl toimub 11.-14. augustil 2016 Haanjamaal.

Neljapäev, 11. august
Kell 11 saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Mooska talus. Neljapäeviti peeti suitsusaunas kombeid ja ravitseti. Alustuseks räägime Mooska talu suitsusaunas mõtte, sõna, hääle ja laulu pruukimisest suitsusaunas. Mooska talu perenaise Eda Veeroja teadmistele annab tuge Mari Kalkun. Pärast arutelu lähme loomulikult sauna ja proovime mõnuga saunasõnade ja laulude väge. Saunaskäigu ajal rakendame õpitud oskusi. Osalus 25 € täiskasvanu.

Reede, 12. august
Kell 11 “Mida teha päästmist vajava suitsusaunaga” õpituba Aivar Jallai juhendamisel Väike-Palomäe talus Hämkoti külas Haanjamaal. Põnevat toimetamist on ka naistele ja lastele. Osalus 15 € täiskasvanu.

Kell 19 ILOÕDAK Tuulepesa talus Plaksi külas, laulmist võtab eest Mari Kalkun. Esinevad lisaks Marile Vladimir Karjalainen, Elise Võsu, Merle Kons, Tiit Lõhmus ja muidugi Tõnis Viidu oma tekstidega.

Laupäev, 13. august – suitsusaunapäev
Kell 10 suitsusaunajutud ja tutvumine saunaperedega Mooska talus. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna ja naudime suitsusaunamõnusid. Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv on piiratud. Osalemistasu 10 € täiskasvanu. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon saunapere ja sauna asukoha kohta.

Pühapäev, 14. august
Kell 11 Haanimaa suitsusaunu tutvustav ringsõit algusega Suure Munamäe alumisest parklast. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Ringsõit kestab paar tundi, tasu 5 € täiskasvanu, palume osalejatel registreeruda.

Kell 11-13 kutsuvad Haani naised ja mehed Suvetarre Suurel Munamäel. Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, mekitakse lõkkel valmistatud rooga.

Lisainfo kogu sündmuse kohta: Eda Veeroja
Registreerimine: Eda.Veeroja@gmail.com
Tel: +372 503 2341
Facebook: Haanimaa Suidsusanna nätäl 2016

Vett, tuld ja saunaleili ei tohi kellelegi keelata!