2013

III Haanimaa suidsusanna nätäl 1.-4. august 2013

Neljapäev, 1. august

Kell 10 algab 2-päevane praktiline vana sauna renoveerimise töötuba Hartsmäe talus, mis jätkub 2. augustil. Lisainfo Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com. Korraldaja Sann ja Süük MTÜ. Osalustasu 1 päev 15 € inimene; 2 päeva 25 € inimene. Eelregistreerimine on VAJALIK! Osalustasu sisaldab koolitust ja lõunasööki.

Kell 12 saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Irje Karjuse (Metsamoori) juhendamisel Mooska talus.

TERVISLIK NAISTESAUN METSAMOORIGA

Osalustasu 10 € inimene. Eelregistreerimine on VAJALIK! Lisainfo ja registreerimine: Ivi Rausi, e-postil ivirausi@gmail.com. Kaasa palume võtta isiklikud saunatarbed, matt või tekk. Osalustasu sisaldab koolitust ja kerget tervislikku einet. Võimalik kaasa soetada tervisetooteid Looduse Varasalvest.

Reede, 2. august

Kell 10 jätkub 2-päevane praktiline vana sauna renoveerimise töötuba Hartsmäe talus. Lisainfo Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com. Korraldaja Sann ja Süük MTÜ. Osalustasu 1 päev 15 € inimene; 2 päeva 25 € inimene. Eelregistreerimine on VAJALIK! Osalustasu sisaldab koolitust ja lõunasööki.

Kell 14 algab 2-3 tunnine ringkäik kohalikesse suitsusaunadesse eesmärgiga tutvuda erinevat tüüpi saunadega. Kogunemine Hartsmäe talu juures. Ringkäiku viib läbi kohalik Haani mees Silver Näkk.

Kell 19 toimub juhtmevaba muusika ja tantsuõhtu Plaani Karjamõisas. Tantsime ühiselt vanu tantse, laulame vanu laule ja tunneme ennast lihtsalt hästi. Üles astuvad kohalikud pärimusmuusikud. Sissepääs PRII!

Laupäev, 3. august – suitsusaunapäev

Kell 10 koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid ja saame osa tradistioonilisest rahvamuusikast. Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud. Osalemistasu 7 €. Eelregistreerimine Ivi Rausi, e-postil ivirausi@gmail.com. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

Pühapäev, 4. august

Kell 11-15 ootame kõiki Haani naiste ja meeste Suvetarre. Toimub kogu pere traditsiooniline käsitöö päev Suurel Munamäel, mille raames saab meisterdada ja teha näputööd. Lisaks käsitööle on avatud pillitare ja kõlab traditsiooniline rahvamuusika.

Suure Munamäe vaatetornis on avatud kohalike suitsusaunade teemaline näitus.

Lisainfo kogu sündmuse kohta:
Ivi Rausi
Haanimaa suidsusanna nätäl
projektijuht
ivirausi@gmail.com
+372 511 2280